היתרונות של השתלת שיניים

שמוליק דורינבאום

שמוליק דורינבאום

מקדם אתרים ביום ומוזיקאי בלילה, דואג לשיניים שלו ושל המשפחה שלו יום יום

אם בעבר אובדן שיניים מכל סיבה שהיא – מחלה, תאונה, זקנה – היה מצב כמעט בלתי הפיך בחלק גדול מהמקרים, והפתרון היחיד היה שיניים תותבות שגם להן חסרונות רבים, היום המצב שונה לגמרי. השתלת שיניים מספקת מענה מוצלח מאוד לבעיה, ובזכות השתכללות הטכניקות לביצוע הפעולה יכולים ליהנות מהיתרונות שלה כמעט כל מי שאיבדו שיניים.

תפקוד פה מיטבי

היתרון הראשון של השתלת שיניים – כלומר הברגת מעין בורג ייעודי אל תוך עצם הלסת ולאחר מכן הלבשה של כתר שמדמה שן באופן מושלם על גבי אותו בורג – הוא בהיבט התפקודי.

פה חסר שיניים, כולן או חלקן, מן הסתם מתקשה לבצע את הפעולה הבסיסית של אכילה. לאחר ההשתלה, כשהיא מבוצעת כמובן בידיים מנוסות ומיומנות, האדם יכול לאכול ללא חשש ובלי קושי, בדיוק כמו לפני אובדן השיניים.

אסתטיקה מוצלחת

היתרון השני של ביצוע השתלות שיניים בתל אביב הוא בהיבט האסתטי. אי אפשר להתעלם מהעובדה שהמראה החיצוני שלנו משפיעה במידה בלתי מבוטלת על איך שאנחנו נתפשים בעיני אחרים, וגם על הדימוי שלנו בעיני עצמנו.

פה ללא שיניים נתפש כפגם, ולמעשה במקרים רבים גם כש"רק" שן אחת חסרה בפה האדם חושש לחייך. כשיש אובדן מסיבי יותר של שיניים האדם יימנע מאינטראקציות חברתיות ויחווה פגיעה קשה בדימוי העצמי ובביטחון העצמי. השתלה מספקת פתרון אסתטי מוצלח מאוד, כשבזכות האיכות הגבוהה של השתלים הדנטליים ושל הכתרים שמונחים עליהם, אין למעשה הבדל גם מבחינת המראה – והאדם יכול לחזור ולחייך בפה מלא.

בלי לחץ וכאבים

האלטרנטיבה של השתלות שיניים היא כאמור שיניים תותבות. האסוציאציות הלא נעימות של פתרון זה מוכרות, ועוד כדאי לדעת שהתותבות עלולות לייצר לחץ בפה ולגרום לפצעים ולכאבים. שתלים דנטליים לעומת זאת משתלבים היטב בפה, כך שאין חשש לפגיעה בחלל הפה.

יציבות מוחלטת

בניגוד לשיניים תותבות, שלעיתים הן לא מספיק יציבות, השתלים הדנטליים מתאפיינים ביציבות מוחלטת לטווח ארוך. בהקשר זה חשוב לציין שההשתכללות המשמעותית בתחום מאפשרת כיום להשתיל שיניים גם אצל אנשים שעצם הלסת שלהם חלשה יחסית – וגם במקרים אלה האחיזה של השתלים תהיה חזקה מספיק כדי להבטיח את אותה יציבות ארוכת טווח.

בנוסף ניתן כיום להשתיל שיניים לחולי סוכרת, למעשנים ולאנשים בעלי מחלות חניכיים – כך שכמעט כל אחד ואחת יכולים לשפר את איכות החיים שלהם בזכות כל אותם יתרונות של שתלים דנטליים.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

small_c_popup.png

לא כדאי לפספס שיחת חינם עם יועץ מומחה

השאירו פרטים ונדאג שרופא יחזור אליכם לייעוץ

*בהתאם להנחיית משרד הבריאות, במהלך תקופת הסגר המרפאות שעובדות עם דנטלי תפעלנה כסדרן.