הלבנת שיניים ביתית או אצל רופא שיניים?

שמוליק דורינבאום

שמוליק דורינבאום

מקדם אתרים ביום ומוזיקאי בלילה, דואג לשיניים שלו ושל המשפחה שלו יום יום

קל לשער שאין בעולם חיוך כלשהו שלא ירוויח משיניים לבנות ובוהקות יותר. בין אם אתם מעוניינים לעשות מייקאובר כדי להתרענן ולהרגיש קצת יפים יותר, או שאתם מחפשים פתרון לכתמים והצהבה שמערערים את הביטחון העצמי שלכם כבר שנים – אין ספק ששיניים לבנות יותר יעשו הבדל גדול בחיוך שלכם. 

זו הסיבה שתעשיית הלבנת השיניים הביתית הולכת ומשגשגת כבר שנים, ונדמה שבכל יום צצות עוד ועוד אפשרויות ביתיות להלבנה. אבל האם הערכות הביתיות האלה יעילות ובטוחות כמו טיפול אצל רופא שיניים, או שהפתרון הביתי מציב לכל הלבנת שיניים מחיר גבוה מבחינת בריאות הפה והשיניים שלנו?

סוגי ערכות הלבנה ביתיות

כפי שצוין מעלה, ישנן שיטות רבות להלבין שיניים בעצמכם בבית. לכאורה נראה שמדובר בשיטה הנוחה והקלה ביותר, במיוחד כיום כשניתן להזמין את מרבית הערכות באינטרנט בזול. מצד שני, המשמעות כי הכנסת חומרים פעילים ללא פיקוח לגוף שלכם, ובמקרים רבים אפילו ללא אישורים של משרד הבריאות. אז האם יש לערכות הלבנת שיניים מחיר גבוה בטווח הארוך?

  • שטיפת הלבנה: מי פה שנועדו לשטיפה מהירה וקצרה פעם ביום, לפי הוראות השימוש. הבהרת השיניים תתרחש באיטיות ובהדרגה לאורך זמן. מאחר והחומר הפעיל בא במגע עם השיניים רק למשך מספר שניות, יורד הסיכון לנזק בלתי הפיך לשיניים, אולם גם אפקט ההבהרה קטן במיוחד.
  • משחת שיניים להלבנה: דומה באופן פעולתה לשטיפת הפה המלבינה, אולם במקרה זה החומר הפעיל נמצא בתוך משחת השיניים איתה מצחצחים. חשוב לשים לב שמשחה כזו תגרום רגישות וכאבים אצל אנשים מסוימים.
  • מגשי הלבנה: מגשים מעוצבים בצורת שורת שיניים, ובתוכם מלאים ג'ל הלבנה פעיל. יש לנעוץ שיניים במגש עד שיכוסו לחלוטין בג'ל ולהשאיר אותן כך למשך פרק זמן מסוים, בהתאם להוראות היצרן. שיטה זו יכולה להיות יעילה יחסית, אולם מאחר והמגשים אינם מותאמים אישית אליכם, ישנו סיכוי גבוה שהג'ל יגיע לחניכיים ויגרום כאבים ורגישויות. בנוסף, השיניים שלכם נחשפות לכמות גדולה של חומר פעיל, מה שעלול ליצור נזקים בריאותיים בשימוש ביתי ללא פיקוח.

הלבנת שיניים אצל רופא שיניים

תהליך הלבנת השיניים אצל בעל מקצוע הוא לרוב מהיר יותר, אפקטיבי יותר ומעל הכל – בטוח יותר. מרבית המטופלים מופתעים אפילו לגלות שיש לטיפולי הלבנת שיניים מחיר שפוי ושווה לכל כיס, גם כשעושים אותם במרפאה.

איך להתכונן להלבנת שיניים אצל רופא שיניים? 

בטרם תתחילו להבהיר את השיניים, כדאי לבצע כמה הכנות. בשלב ראשון, מומלץ להגיע לרופא שיניים ולשיננית עד 5 ימים לפני תחילת הטיפול על מנת לוודא שהשיניים במצב טוב וללא זיהומים או מוקדי עששת. בנוסף, החל משבועיים לפני תחילת הטיפול מומלץ לעבור להשתמש במשחת שיניים נוגדת רגישות כדי לשפר את הסיכוי שתהליך ההלבנה יעבור חלק, ללא כאבים ואי נעימות.

איך מתבצעת ההלבנה?

הרופא יכסה את השיניים למשך 15 דקות בחומר הכנה המכיל מלחי אשלגן, על מנת למנוע רגישות בשיניים. לאחר מכן ישטוף אותו ויכסה את השיניים במקומו בחומר ההלבנה הפעיל למשך פרק זמן ארוך יותר. רגע לפני שתשוחררו לביתכם, יוסיף גם פוליש מיוחד לסיום ולמניעה נוספת של רגישות. 

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

small_c_popup.png

לא כדאי לפספס שיחת חינם עם יועץ מומחה

השאירו פרטים ונדאג שרופא יחזור אליכם לייעוץ

*בהתאם להנחיית משרד הבריאות, במהלך תקופת הסגר המרפאות שעובדות עם דנטלי תפעלנה כסדרן.