מה כולל ציוד לרופאי השיניים ולמה הוא משמש

שמוליק דורינבאום

שמוליק דורינבאום

מקדם אתרים ביום ומוזיקאי בלילה, דואג לשיניים שלו ושל המשפחה שלו יום יום

כמעט ואי אפשר לדמיין את החברה המודרנית שלנו בלי החידושים העצומים שנעשו בתחום רפואת השיניים, ואשר מספקים לנו שיניים בריאות, שלמות, לבנות וישרות יותר מאי פעם. אבל עד כמה שהחיוכים הזוהרים שלנו נראים לנו מובנים מאליהם, האמת היא שכל זה לא היה אפשרי אם לא היה ציוד לרופאי שיניים שמאפשר להם לעשות את עבודתם החשובה בצורה המקצועית והאיכותית ביותר.

איך יוצרים רשימת מלאי למרפאת שיניים?

רכישת ציוד לרופאי שיניים עלול להיראות כמו משימה גדולה ומאיימת, במיוחד אם אתם עומדים לפני פתיחת מרפאת שיניים חדשה ועליכם להתחיל מאפס ולרכוש את כל הציוד הבסיסי. אם כי גם מרפאות ותיקות נוהגות לערוך קניה גדולה ומסודרת לפחות אחת לשנה, כדי לוודא שלא חסר ציוד משמעותי, לבדוק איזה ציוד התבלה, התקלקל, או שכבר איננו עדכני ויעיל מספיק ביחס למה שיש לשוק להציע.

הנה כמה צעדים פשוטים שאתם יכולים לנקוט כדי להפוך את תהליך הזמנת הציוד לחלק יותר, מועיל יותר, ובתקווה מאיים פחות:

  • התחילו מכתיבת רשימה של כל הציוד שנחוץ לכם במרפאה, בין הוא כבר נמצא ברשותכם או לא. אפשר להתחיל בצורה חופשית ולזרוק על הדף כל מה שעולה במוחכם. שיטות נוספות כדי לוודא שלא שכחתם שום דבר הן לעבור במחשבתכם חדר-חדר או מגירה-מגירה במרפאה, או לחלופין לדמיין יום עבודה שלם מהתחלה עד הסוף, ולכתוב בכל פעם כל פיסת ציוד מתכלה או קבוע שעליכם להשתמש בו.
  • מרגע שיש בידיכם את הרשימה המלאה של הציוד הנחוץ למרפאה, אפשר להתחיל לבצע ספירת מלאי: עברו פריט אחר פריט ברשימה וסמנו לעצמכם אילו פריטים נמצאים ותקינים, ואילו חסרים או עומדים להיגמר.
  • במהלך ספירת המלאי מומלץ גם לסמן פריטי ציוד שרכשתם עבור המרפאה אבל בינתיים הוא יושב בפינה ולא נעשה בו שימוש. כעת תדעו שלא לקנות פריטים אלה שוב, או לרכוש כמויות קטנות יותר שלהם. זכרו שרשימת ציוד מדויקת ואפקטיבית נבנית מתוך ניסיון ולאורך זמן.
  • בסיום התהליך תישארו עם רשימה מלאה ואמינה של כל הציוד שנחוץ לכם למרפאה. עכשיו נשאר רק לגשת לחנות או לאתר הרלוונטיים ולהזמין בדיוק את מה שאתם צריכים, באופן מסודר וללא בזבוז. 

ציוד מתכלה קריטי למרפאת שיניים

הקניות הכי גדולות שלכם יהיו בוודאי הציוד הכבד כמו כיסא הטיפולים וכו'. אולם ברמת ההזמנות השגרתיות של ציוד לרופאי שיניים, רוב זמנכם יוקדש כדי לוודא שלא חסרים לכם דווקא הפריטים הקטנים והזולים יותר, אלה שבהם אתם משתמשים בכל יום ולא יכולים לטפל במטופלים שלכם כראוי בלעדיהם.

דוגמא טובה לציוד קריטי הוא סדין עם גומי, שניתן להניח על כיסא הטיפולים ולהחליף בין מטופל למטופל. הוא זה שמאפשר לכם לשמור על סביבת עבודה סטרילית, נקייה ונעימה. הסדין חשוב הן לשמירת ניקיון המטופל, והן לשלמותו וניקיונו של הכיסא היקר עצמו. דוגמא נוספת היא כפפות סטריליות חד פעמיות, אותן חובה להחליף בין מטופל למטופל על מנת לשמור על סטריליות, למנוע זיהומים ולהבטיח את הצלחת הטיפול. גם במקרה זה, הכפפות מגינות לא רק על ניקיון המטופל אלא גם על בריאותו ובטחונו של רופא השיניים עצמו.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

small_c_popup.png

לא כדאי לפספס שיחת חינם עם יועץ מומחה

השאירו פרטים ונדאג שרופא יחזור אליכם לייעוץ

*בהתאם להנחיית משרד הבריאות, במהלך תקופת הסגר המרפאות שעובדות עם דנטלי תפעלנה כסדרן.