סוגי השתלות שיניים- כל מה שצריך לדעת על ההשתלה

שמוליק דורינבאום

שמוליק דורינבאום

מקדם אתרים ביום ומוזיקאי בלילה, דואג לשיניים שלו ושל המשפחה שלו יום יום

השיניים הם האיבר החשוב ביותר בחיינו. השימוש בהן על בסיסי יום יומי, הן עוזרות לנו לאכול את האוכל שאנו מכניסים לפה וכן ללעוס אותו טוב עד שאנו בולעים אותו. אך עם הזמן השיניים נשחקות עד כדי מצב של השתלת שיניים מלאכותיות. השתלות השיניים כוללות לא מעט סוגי שתלים בהתאם לסוג הלסת של האנשים ומצב השיניים הטבעיות שלהם, לכל סוג יתרונות וחסרונות משלו ועל כן יש צורך בהתאמה מלאה באמצעות רופא שיניים פה ולסת אשר יש לו ניסיון רב בתחום ההשתלות.

מהי השתלת שיניים?

השתלת שיניים היא אחת הדרכים לפתירת חוסר שיניים, רווחים או אי שיניים. באמצעות השתלת שיניים מלאכותיות הדומות לשיניים טבעיות ניתן לתת לפה מראה אסתטי ובריא יותר. באמצעות החדרת שתלים בלסת המטופל ניתן לתמוך בפלטות השיניים אשר. מעל השתלים ישנם הכתרים ומעליהם השתלת השן המלאכותית כך שמתקבל מראה טבעי לחלוטין שקשה להבדיל בינו לבין השיניים הטבעיות. מראה זה מוסיף רבות לאסתטיקה של המטופל ואף עוזר לו להעלות את הביטחון העצמי שלו הירוד במשך שנים רבות. כמובן שלאחר ההשתלה יש לחכות בין 3-6 חודשים לבדוק שהשתלים אכן נקלטו ושאין בעיה כשלהי.

מהן הסיבות להשתלות שיניים?

השתלות שיניים כוללות סיבות רבות כגון: עששת או מחלת חניכיים שגורמות לנסיגת החניכיים ונסיגה של העצם, תאונת דרכים או חבלה, שחיקה או חיכוך השניים, מבנים פגומים של טיפולי שורש, צמיחת שיניים עקומות שלא ניתנות ליישור ועוד גורמים נוספים. באמצעות השתלות שיניים ניתן לפתור את הבעיה ולהקנות לשיניים מראה טבעי ואסתטי בדומה לשיניים טבעיות.

אילו סוגי השתלות שיניים קיימות?

קיימות כמה סוגי השתלות שינים נפוצות ביותר בקרב המטופלים, לכל שיטה יתרונות וחסרונות משלה. בין סוגי השתלות השיניים הנפוצות ביותר ניתן למצוא את השיטות הבאות:

השיטה הקלאסית- בשיטה זאת מחדירים את השתלים הדנטליים ללסת ואז מעמיסים את המבנה ושיקום השיניים באמצעות כתרים, גשרים או תותבות. במהלך ההשתלה יש צורך לחכות בין שלושה לשישה חודשים עד שהשתל עצמו נקלט בעצם הלסת בצורה הטובה ביותר. אם יש למטופל דלול בעצם הלסת הוא משתמש בתחליפים שונים שיעזרו להצלחת קליטת השתל בלסת. שיטה זאת היא אחד השיטות הפופולאריות ביותר וסיכוי ההצלחה שלה הם גבוהים ביותר.

העמסה מיידית- בשיטה זאת אין צורך בתקופת המתנה של שלושה עד שישה חודשים, אלא ישר מחדירים את השתל ומעמיסים את המבנה והשיקום השיניים כבר בטיפול אחד, כך שנחסך זמן יקר. בסיום התהליך מורכב כתר זמני על גבי השתל הדנטלי. שיטה זאת מתאימה למטופלים עם כמות עצם מספיקה. היא חוסכת את הצורך בהליך כירורגי וההחלמה שלה קצרה ואינה מצריכה תקופת המתנה של שלושה עד שיש חודשים.

ארבע באחד- בשיטה זאת ההשתלה מתבצעת לאחר עקירת השן באותו הליך כירורגי. השיט ה מתאימה למטופלים אשר זקוקים להשתלה של 4-6 שיניים בו זמנית ועל כן שמה. בשיטה זאת מבצעים ארבעה שלבים שונים בהליך אחד במקום לחלק לכמה פעמים. כלומר עקירה, הכנסת שתל, חשיפת השתל והרכבת מבנה על השתל. בשיטה זאת נחסך זמן יקר וההחלמה היא מהירה ויש פחות כאבים והכי חשוב אין צורך בתפרים כמו בשיטות אחרות. אך שיטה זאת מצריכה רמת מיומנות מקצועית גבוהה של הרופא וניסיון רב.

מי יכול לעבור השתלות שיניים?

לא כל אחד יכול לעבור השתלות שיניים. על מנת לדעת אם אתם יכולים לעבור השתלת שיניים יש צורך להתייעץ עם רופא השיניים שלכם על מנת לעבור אבחון התאמה. ישנם מטופלים שלא יכול בכלל לעבור השתלות שיניים מאחר שמבנה הפה לא מאפשר זאת או מצבם הבריאותי. כך למשל אנשים החולים בסוכרת לא מאוזנת ומחלות כרוניות שונות לא יכולים לעבור השתלת שיניים, חולי סרטן, מעשנים, מטופלים הלוקחים תרופות נגד קרישת דם וכן מטופלים עם רקמות עצם שלא מסוגלות לקלוט שתלים.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

small_c_popup.png

לא כדאי לפספס שיחת חינם עם יועץ מומחה

השאירו פרטים ונדאג שרופא יחזור אליכם לייעוץ

*בהתאם להנחיית משרד הבריאות, במהלך תקופת הסגר המרפאות שעובדות עם דנטלי תפעלנה כסדרן.