פוסט חוויה אישית על רופאי שיניים

שמוליק דורינבאום

שמוליק דורינבאום

מקדם אתרים ביום ומוזיקאי בלילה, דואג לשיניים שלו ושל המשפחה שלו יום יום

אם יש משהו שאני מאוד אוהב, זה להעביר הרצאות. אני מעביר הרצאות בכל זמן שאני מספיק ובכל מקום שמבקשים ממני, בדיוק כמו הכנסים הגדולים בישראל לעולם הדיגיטל (כנס וורדפרס, איגוד האינטרנט הישראלי יחד עם פיאלקוב דיגיטל ועוד) וגם כמו על התחום שלי פעמיים בשבוע כמעט 6 שנים היום.

למה אני מספר לכם את זה?

כי אחד הדברים שגיליתי, זה העובדה שאין לי זמן לטיפולי שיניים שעלולים לקחת לי זמן מה ולא אוכל לדבר בהרצאות, בכנסים וכמובן, במכללות השונות שאני מלמד בהן (החל מהאקר יו, בצפר, מכללה למנהל וכמובן קואליקס, המכללה שלי כיום).

ואם אין לי זמן לטיפולי שיניים, אז מה זה אומר? שלא אטפל בהן כלל? שאשאיר אותן כך? שלא תטעו, זה לא שאני בעל שיניים מוזרות, אבל בהחלט ידעתי שצריך לטפל בהן מתישהו, אני אשים בצד את נושא החרדות מטיפולי שיניים וכד' כי אין מה לעשות, זה אכן מלחיץ. אני כאן לדבר על ההתמודדות היומיומית שלנו עם זמני העבודה והלחץ היומיומי שלנו ואנחנו לא מטפלים בעצמנו, אלא בגדול, לוקחים כדור נגד כאב ראש מאשר קודם כל לשתות הרבה מים ולא להגיע למצב הזה.

אותו דבר קורה לכולנו בעולם טיפולי השיניים, אנחנו לא מטפלים בשיניים שלנו בזמן הנכון, תחשבו רגע, מתי הייתם פעם אחרונה אצל רופא השיניים שלכם לבדיקה שגרתית, לשיננית או לכל בדיקה אפשרית? מעט מעט מעט מאוד מכם יגידו "אני" סתם ככה, השאר יודה שאנחנו הולכים לטיפולים רק כשכואב או רק כשאנחנו מגלים בעיה כזו או אחרת.

לי לקח הרבה מאוד זמן להחליט שאני מטפל, אבל את האמת? רק משום שגיליתי שזה יכול להיפתר ביום עבודה אחד ולא בשנים של טיפולים כמו שאורתודנטים הפחידו אותי. (אני משער שזה בצדק, אבל עדיין, לא הכירו לי דרכים אחרות).

אל תחכו שהגוף שלכם יקרוס, תעשו משהו

הרבה מאוד מאיתנו גם לא מתאמנים מן הסתם על בסיס יומיומי ברמת הרמת משקל, ריצה או אפילו סתם הליכה קלה בערב בים, ולמה? שוב, חיי היומיום לא מאפשרים לנו.

אני לאחרונה הבנתי כמה הגוף שלנו עדין, למשל, אחרי תקופת סטרס לא קלה בכלל, קיבלתי סרטן. הכל בסדר, החלמתי ואני בריא לחלוטין עכשיו, אבל אחרי שנה וחצי של טיפולים, ניתוח וכל מיני דברים קטנים שלא עשו לי טוב כל כך, אני אהיה עדין בניסוחים כמובן. לקח לי הרבה מאוד זמן להבין, שקודם כל הגוף והבריאות ורק אחר כך הכל. רק המשפחה שלי לפני הבריאות, כי קודם כל שהילדים שלי יהיו בריאים, אחר כך אני. אין לי בעיה להמתין בצד עם צינון כשהם מכוסים בלילה. ככה זה, אבל אם הילדים שלכם והמשפחה שלכם בסדר, לא צריכים להיות תירוצים, קומו ועשו משהו, זה לא חייב להיות ריצה, זה לא חייב להיות הרמת משקולות, אבל בהחלט כדאי שתקפצו לרופא השיניים שלכם לבדוק, האם זה הזמן לשיננית? או שמא, אפשר לחזור בפעם הבאה. עוד חצי שנה.

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

small_c_popup.png

לא כדאי לפספס שיחת חינם עם יועץ מומחה

השאירו פרטים ונדאג שרופא יחזור אליכם לייעוץ

*בהתאם להנחיית משרד הבריאות, במהלך תקופת הסגר המרפאות שעובדות עם דנטלי תפעלנה כסדרן.